Pulmad

PULMAD on pidu Sinu ja Tema auks…

Taagepera Loss on eriline paik – siin põimub elegantsus ja maamiljöö; ajalugu ja tänapäev. Siia saab tulla pulmi pidama nii suurejooneliselt kui ka privaatselt – vaid Sina ja Tema. Järgne oma unistustele ning muuda see päev unustamatuks kõigile oma lähedastele.

Pulmapäeva õnnestumise osas on suur roll paljudel inimestel ja detailidel. Oleme omalt poolt igakülgselt abiks selle tähtsa päeva täiuslikuks muutmisel. Aitame leida toreda pulmaisa, kaasatõmbavad muusikud, professionaalse fotograafi, kaunid lilleseaded, uhke hobukalessi ja kõik muu, millest unistate.

Taagepera Loss on valitud viimasel kaheksal aastal Eesti parimaks pulmakohaks.

.

Pulmade korraldamine

 • Mõistlik on alustada pulmapeo planeerimist aasta aega varem, seda eriti juhul, kui soovite pulmi korraldada suvel.
 • Üheskoos pange kirja planeeritud külaliste nimekiri ja orienteeruv pulmapeo eelarve.
 • Võtke meiega ühendust ning selgitame välja vabad kuupäevad ja võimalused.
 • Lepime kokku kohtumise, et tutvustada Teile põhjalikult meie maja ning pakutavaid teenuseid.
 • Kui oleme pulmakuupäevas kokku leppinud, siis tuleks mõelda kohe järgmiste oluliste tegijate peale: pulmaisa, fotograaf, lilleseadja ja muusikud. Aastatepikkuse kogemusega on meil välja kujunenud väga head, kindlad, kvaliteetsed ja usaldusväärsed koostööpartnerid, keda omalt poolt julgeme soovitada.
 • Kui kõik Teie jaoks meelepärased inimesed on broneeritud, saate mõelda väiksemate, kuid samas väga oluliste asjade peale. Pulmapidu peab kulgema väga sujuvalt, mõjuma ühtse tervikuna, seetõttu tuleb läbi mõelda väiksemadki detailid. Kõige selle juures oleme Teile nõu ja jõuga abiks.
 • Pulmade planeerimisel leidke oma stiil, värvid ja detailid, mis on Teie pulmale iseloomulikud.
 • Stiilist lähtuvalt viige sellega kokku ka pulmakutse, mis on külalise jaoks oluliseimaks infoallikaks enne pulma. Väga oluline on märkida kutsele :

– kellaajad ( mis ajaks palutakse külalistel saabuda, mis kell toimub tseremoonia)

– lilled – kas külalistelt oodatakse ka lilli ja kui, siis milliseid ( näiteks on pruut valinud seadetesse põhililleks kalla, siis soovitame kutsele kirjutada, et pulmalilleks on valge kalla

– kingitus – kas pruutpaar ootab külalistelt kingitusi või ümbrikke ( kutsele võib siis kirjutada näiteks: kingitus võiks mahtuda ümbrikusse)

– info majutuse osas – kas pakute külalistele majutust

– info laste osas – kas lapsed on lubatud pulma kaasa võtta

– külalistel oma tulekust või mitte tulekust teatamise aeg võiks olla minimaalselt üks kuu enne pulmapidu. Siis saab pruutpaar planeerida rahulikult kõigi tulijate majutust tubadesse, lauaplaani ja muid detaile.

 • Lauaplaan ja nimekaardid – soovitame läbi mõelda, kuidas tahate oma külalised istuma paigutada. Kui määrate ära kõigi kindlad istumiskohad, siis tuleks koostada ka suurem lauaplaan, kust külalised oma koha koos nimekaardiga leiavad. Lauaplaani ja nimekaardi võib pruutpaar väga kenasti ka käsitsi teha, kuid oluline on kindlasti see, et stiil ja värvid kõige muuga kokku sobiksid. Soovitame tellida kutsed, lauaplaan ja nimekaardid ühest ja samast kohast. Seda teenust pakume ka omalt poolt.

Pulmad Taagepera lossis

Pulmapäev

 • Kõige mugavam on päeva alustada Lossis, võimalusel saabuda kohale eelmisel õhtul.
 • Tellime hommikuks kohale juuksuri ja jumestaja, kes seab valmis pruudi, peigmehe ning soovi korral ka pruutneitsid, ämmad, õed ja nii edasi.
 • Enne registreerimist ja külaliste saabumist soovitame aega varuda ( orienteeruvalt kaks tundi) ilupildistamiseks. Kui pruutpaari tõekspidamistes on see, et enne registreerimist pruut ja peig ei või teineteist näha, siis tuleb kokku leppida ja võtta aeg pildistamiseks peale registreerimist. Sellisel juhul peaks kindlasti alustama tseremooniaga veidi varem ja pulmaisaga kokku leppima külaliste aja sisustamise võimalused.
 • Külalised soovitame Lossi kohale paluda orienteeruvalt tund enne registreerimise algust. Näiteks kui registreerimine on planeeritud 17.00, siis kutsele panna kirja, et lossi uksed on avatud alates 16.00
 • Tseremooniat on võimalik läbi viia kohapeal:
 • Kirikliku laualatuse puhul on lähimaks ja kenaks variandiks Taagepera Jaani kirik, kust saab tagasi Lossi sõita uhke hobukalessiga, autorong vaikselt taga liikumas…
 • Tseremooniale järgneb õnnitlemine, ühispildid ja grupipildid.
 • Jõuab kätte õhtusöögiaeg, pulmaisa jagab ameteid ning pruutpaaril avaneb peatselt võimalus uhkeks avavalsiks…
 • Peale toredaid ühiseid tegevusi, tantsusette ja traditsioone, jõuab kätte üks pulma tipphetki – pulmatordi lahti lõikamine. Lähtuvalt hooajast serveerime pulmatordi Jahisaalis või Lossi ees terrassil, kust avaneb lummav vaade põlevatele õueküünaldele
 • Õhtusse sobib suurepäraselt mõisamiljöösse kohandatud ilutulestik. Pakume seda koostöös professionaalsete tegijatega: Hansa Ilutulestikud ja Ruf Ilutulestik. Stsenaariumi saab kohandada vastavalt eelarvele. Kui soovite oma külalisi millegi erilisega üllatada, valige püromuusikal.

Pulmatort

Pulmatordi lõikamine on üks peo tipphetki. Esimese tüki lõikab pruutpaar koos, mis sümboliseerib nende ühise elutee algust. Üldjoontes valitakse pulmatort heledates toonides, mis rõhutab ürituse pidulikkust.

Samas võib tort olla ka värvilistes toonides; šokolaadist ja marjadega üle puistatud – see on kõik pruutpaari valida, et kogu üritus oleks elegantne ja mõjuks ühtse tervikuna. Rõhk ei saa olla aga vaid välimusel; väga oluline on ka tordi sisu, maitse. Mõelge läbi nii enda kui kallite külaliste võimalikud eelistused. Tutvuge tordimeistri poolt pakutavate valikute ja võimalustega. Paljudel ettevõtetel on välja kujunenud kindel tootesortiment, kuid paljud on valmis torte tegema just vastavalt Teie unistustele. Võimalusel tellige proovitort ( proovitordid), et oma valikus kindel olla.

Lauad

Kui pulmas on 50 – 70 külalist, saab paigutada Hugo saali U-laua ning saali keskele jääb hea vaba ruum pulmaisal tegutsemiseks. Sellisel juhul saab buffee katta Bernhardi saalis.

Võimalik on seada külalised istuma ka väiksematesse laudkondadesse.

Kui soovite oma pulma suuri ümmargusi laudu ja valgete katetega toole, siis saame need teile rentida. Hugo ja Bernhardi saalidesse, katame ümmarguste laudadega kohad kuni 100-le ja pikkade laudadega kuni 130-le.

Noorpaar lauas 213x124

 

Pulmapeol abiks

Pulmaisa

Pulmaisal on pulmapeo õnnestumisel väga oluline roll. Seda eriti just Eesti pulmades. Tema ülesandeks on rahva koordineerimine ja juhtimine, et kõik külalised oleksid teatud olulistel ajahetkedel õiges kohas ( registreerimispaik, nime ära saatmine, õhtusöögilaud, kimbu viskamine ja nii edasi).

Soovitame kindlasti oma pulma valida pulmaisa, kellel on eelnevalt kogemusi just pulmade läbi viimisega. Pulm erineb suuresti tavalisest sünnipäevapeo, firma suvepäevade või konverentsi juhtimisest.

Pulmaisa, kelle põhitööks on pulmade läbi viimine, on hoolikalt end selleks ette valmistanud, arenenud, jälgib uusi trende ja oskab neid kasutada. Hea pulmaisa asetab aukohale noorpaari ning ei sära neist üle. Hinnatud pulmaisa on väga suureks abilliseks pruutpaarile ka kõige muu vajaliku organiseerimisel.

Meenutage pulmi, kus olete saanud ise külalisena viibida, kindlasti saite sealt kogemuse ka pulmaisast ja tema rollist/tähtsusest.

Mõistmaks, kes on just Teile see kõige sobivam ja parem pulmaisa, saage kokku kolme erineva inimesega. Pärast esimest kohtumist tunnete ära selle õige!

 

Muusikud

Kindlasti on Teil häid sõpru, kes oskavad pilli mängida ja laulda, kuid palun mõelge läbi, kas tahate neid pulmapidu nautima või tööle kutsuda. Üks asi on väikeses seltskonnas pilli mängida, hoopis teine olukord on aga esineda suures pulmas, kus muusikud peaksid hoo sisse saama 100 pidulisele.

Lähtuge kogu oma pulma seltskonnast, vanusest ja eelistusest; need on ju kõik inimesed, keda peaksite hästi tundma. Kui seltskonnas on palju “tantsulõvisid” ja noori inimesi ning Te ise armastate tantsida, siis tasub kindlasti mõelda mõne hoogsama repertuaariga bändi peale.

Mõelge julgelt ka oma lemmiklauljate, bändide peale, kelle laule oskate peast laulda, kelle muusikat kuuldes jalg tantsupõrandale tõmbab. Ärge heitke kõrvale unistusi, arvates, et nad on kindlasti liiga kallid. Alati küsige üle nende hind ja võimalused lähtuvalt Teie kuupäevast. Madalhooaegadel tulevad ka bändid hea meelega pruutpaaridele vastu.

Kui kaalute mitme erineva koosseisu vahel, siis vaadake üle nende LIVE esinemine; leppige kokku kohtumine.

Fotograaf

Peost jääb kindlasti ilus mälestus, kuid pildid on need, mis teile reaalselt seda kaunist sündmust meenutavad.

Iga fotograaf ei ole loodud pulmade jäädvustamiseks. Ei piisa vaid professionaalselt tehnikast ja valdkonna tundmisest. Sõber võib olla suurepärane fotograaf, kuid ta pole pulmades kunagi eelnevalt käinud, seega tal puudub kogemus ning eelkõige peaks ta olema ju Sinu külaline ja nautima pidu.

Valides oma pulma fotograafi tutvuge kindlasti tema ilupiltide ja selle järgneva peo piltidega. Üksikuid häid pilte suudavad teha väga paljud, kuid parem on hinnata kogu pildiseeriat ühest pulmast, mis annab tunduvalt parema ettekujutuse fotograafi professionaalsusest. Alati võite kokku leppida proovipildistamise, kus tunnetate ka ära, kas antud fotograafiga tekib Teil hea side.

 

Catering

Kui kõik olulised tegijad on broneeritud, tuleb läbi mõelda toitlustamise pool. Täpsustage üle, kas peokoht pakub toitlustamist omalt poolt või tuleb tellida eraldi catering. Paljud peokohad pakuvad pulma toitlustamist omalt poolt, sealhulgas ka Taagepera Loss. Kõik pruutpaari erisoovid toitude osas on teretulnud. Samuti soovitame kindlasti tulla proovisöömisele, saate ära maitsta kõik soovitud toidud, suupisted, et olla hiljem oma valikutes kindel.

Õhtusöögilaudade paigutamisel tuleb lähtuda külaliste arvust. Traditsiooniline Eesti pulmalaud on pikk laud. Lossi kõige suuremasse peosaali, Hugo saali, on võimalik paigutada pikkade laudade taha 100 külalist. Kui külaliste arv on suurem, saame pikkad lauad seada ka veel Hugo saaliga ühendatud Bernhardi saali, sellisel juhul on võimalik paigutada pikkade laudade taha 130 inimest. Restorani saali katame piduliku suure buffee külmlaua ning Jahisaal jääb tantsimiseks.

Taagepera loss soovitab

Pulmaisa

 • Virgo Jaani
 • Hannes Hermaküla
 • Tõnis Milling
 • Anti Einpaul
 • Vahur Jüris
 • Sass Nixon
 • Martin Liivet
Fotograaf

 • Rene Riisalu
 • Kristiina Männik
 • Tiina Luht
 • Urmas Aaro
 • Diana Unt
 • Annika Metsla
 • Allar Mehik

 

Muusika

 • Plingers
 • Lehmakommionud
 • Nukker Kukeke
 • Sleepwalkers
 • Purple Gang
 • Ivetta Trio
Lilleseaded

 • Pulmalill
 • Kristel Veri (kataloogile ligipääs salasõnaga lilleait)